Сатурн директен на 18 юни

За Теоретици. Как учите, как правите прогнози, как се справяте с текущите транзити, прогресии, дирекции, възвръщания и т.н.

Модератор: site admin

Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 12:05 pm
Не знаеш ,кво си пожелаваш-))))
Последна промяна kabala на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Причина: ''
ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА РЕШИМИ,ДОРИ И "НЕРЕШИМИТЕ"!
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 12:30 pm
То сигурно ми се отразява Гърция, не съм сигурна още. Обаче определено хората са много различни, на тема брак, семейство, корени, религия.
Тук всички се наричат: "детето ми". Никога не казват: „Аз остарях", а използват: "Аз пораснах“.
За една жена на 70т. не може никога да чуеш, че е дърта фльорца или баба, или нещо, което е характерно за България. Тук в Гърция на тези жени казват: "Една дама".
Предишната ми хазяйка, на 63г. Когато отидох на оглед дойде една жена по бански, с една кърпа тип "прегърни ме", и ми каза: "Детенце, ето ти ключа, добре дошла в Атина. Плажът е на 2 мин. път." и изчезна, а след нея от джапанките й оставиха мокри следи по пода.
После разбрах, че се е оженила на 42г. и е родила на 45г. и т.н.
Когато завършиш училище, започваш работа, печелиш и помагаш на родителите си в замяна на това, че са ти дали образование. От друга страна винаги имаш пари в джоба, пътуваш, харчиш за дрехи и за каквото ти душа сака. После някъде към 40г. се намира някой момък и се жените за да имате детенце. И така...
Те нямат тия грижи за ток, вода, телефон, дрешки за детето, просто защото около 40г. си в най-силна форма, обикновено имаш кариера, добра работа и си си купил кола, жилище или имаш спестени пари. Така изобщо не се тормозиш с разговори, как да се плати тока или водата например.
Детето израства свободно и без никакви комплекси.
Тук хората нямат комплекси.
Просто да полудееш, но е факт.
Може да е 100кг. Но е с къса пола, мята дупе на хорото, хич не й пука и на никого не му минава през акъла да я одума. Всички й се радват, пляскат... какъв живот.
В България да мине една жена по улицата, вече е оплюта, из коментирана, от глава до пети.
Няколко хиляди души редовно стачкуват. Сега има младежи, студенти, ученици и пенсионери които протестират против промените в страната, но само на 20 метра в МакДоналдс има 4 опашки от туристи. Телевизионните камери показват обаче стачкуващите, няма да покажат как живее обикновеното гръцко семейство. Ей, тук в съседство вчера съседи правиха тържество, защото бебето се научило да пляска с ръце. Всички пляскат, скачат, пеят, леле …страшна работа до 5 сутринта. Викам си тия на работа не отиват ли…ми като се наспи ще отиде. Времето тук не е 60 сек за минута а 20 сек.
Така че мило детенце. Учи, свиркай си, гледай си живота, пътувай, развивай се. Направи някой и друг подарък за себе си и за баща си, да ти е жив и здрав. А пък после ще ти дойде мъж, дето като командва няма да се палиш, ами ще ти е кеф, че си имаш идеен мъж и през ум няма да ти дойде да му се противопоставиш.
А пък темата как си кръщават децата. Дядото е Илия и бебето е Илия. На никого не му хрумва дори идеята за име от рода на Ивка, Ивчо, Илиянчо…традицията тук е традиция, така здраво са се хванали за това. Няма просто начин дядото да е Марин и ти да кръстиш детето Мартин. Едната буква е номер само в България.
Няма как да го обясня, този момент с имената, но в България много пъти съм чувала: „Аз не си харесвам свекървата, ако кръстя детето на нея ще си мразя детето“. Ето така бабата Еленка, а бебчо е Елинор. В Гърция това е абсолютно невъзможно. Не проблем изобщо. На тях не им минава през ум дори да променят нещо в тази традиция. Семейния кодекс.
А пък да си министър председател и да си несемеен или разведен…. това може само в България.
Последна промяна Amore на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 1:46 pm
Ама, Аморе, българинът си е такъв. Съдба,кво да прайш-))) Що се касае до имената, дори и да харесвам свекърва си,пка няма да кръстя дете с нейното име.Ще изменя поне една буква.
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 3:54 pm
Не случайно именно Древна Гърция е "люлката" на демокрацията. Още от хилядолетия пр. н.е там има активен политически живот. Обикновенните граждани (демосът) участват в избирането на архонти и представители за различни политически формаци (пример Съветът на 400-те,реформиран по-късно в 500-те). Сърдечно благодаря и за пожеланията - към това се стремя,защото все пак мисля в преспектива. Освен моят живот е важен и този на най-близкият ми човек, защото само той ми остана... Права си и за традициите, че те са много по-силно обвързани, отколкото сме ние, нищо ,че ги оплюват,че видиш ли елинът бил човек на живота и това го прави пълен кретен... Културата им е зашеметяваща и пищна, не мога да си кривя душата и мисля,че именно тя, която е основа за изградените им навици е най-силният им плюс в характеристиката им. ,,,, По отношение на именната практика, сякаш не съм почитател на "унаследяването" от дядо на внук. Попринцип когато стигнем до тази фаза неименуемо се допираме и до лют спор, който се превръща в агресор дори. Та, затова предпочитам аз сама да си дам име на бъдещото ми детенце (разбира се ще зачета мнението и на съпругът ми , какво да се прави ) Sorriso
Последна промяна Celuvka на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
"Има две трагедии в живота - едната е да загубиш копнежа на сърцето си, а другата - да си го върнеш" -Джордж Бърнард Шоу

Изображение
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 8:56 pm
То това е и проблема - традиция, семейство, религия. България е козирог, но в последните 50г. всичко е на обратно. За имената правя коментара.
На мен ми харесва тази традиция. Преди и аз така мислех като вас. Насадено ми е от майка ми, която решила, че няма да нося името на свекърва й. Сега докато обясня как се казвам и понякога ми идва да крещя.
Диляна от баба Димка, което е галено от Димитра и баба Яна.
В Гърция си или Димитра или Яна и няма две положения. Такива хибридни имена съществуват само в България. Но като се наложи да излезете поне веднъж в чужбина и трябва да се представите ще смените като мен идеята за имената.
Мазко само е на далавера, защото нейното име го има навсякъде.
Когато се роди дете, тук не го кръщават веднага, а след 1г. До него момент детето е просто "бебето". Дори в кръщелното пише, че е дете на кои родители, но няма лично име. Името идва 1г. след раждането.
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 10:18 pm
Sorriso и двечките с Криси сме уни-секс :)
то и моето име е умалителното на Николина - всъщност смятам, че Нина и Николина нямат нищо общо и честно казано все по-често си празнувам 14 януари, а не 6-ти декември... Sorriso

за Кристина, ако беше момче категорично щях да я кръстя на името на вуйчото на Крис (Пламен), в съседната тема е ясно защо. Имаше опция да я кръстим на бабата (Елисавета - аз лично много харесвам това име, но не и конкретния човек, малко съм суеверна за тези неща). Пламена ми се струваше много грубо име за момиче.... Мислихме и на моите родители да я кръстим, но се оказа, че имената на майка ми и баща ми са доста сходни Стоян и Тянка (това име било умалително от Стоянка и аз не знаех), но нали брат ми има дете... тъпо щеше да е да има толкова Стоянки (пак тъпо име). Въртяхме се около Диляна на брат ми... и в един прекрасен ден ми светна, че на тате името е много хубаво :) малко ми трябваше да го убедя :)
Но сигурно ако нещата бяха по-различни бих си спазила традицията.
Последна промяна mazko на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 10:44 pm
Чудесен избор на име сте направили за Кристи. Просто идеята в Гърция е че няма срамно име, остаряло име или омразно име.
Независимо че може да не обичаш даден човек, защото е да речем свекърва... тук в Гърция не е така. Може да се казва Николина а ти да я наричаш Нина или Димитра а да й казват Мими или Мици, обаче в акта за раждане пише Николина и Димитра.
Много е важно детето да има имен ден. Защото самия имен ден е знаменито събитие.
От друга страна кръстника играе ужасно важна роля в живота на детето. Даваш му име, тоест пред бога си негов настойник.
Кръстника подарява подарък на детето за рождения ден, именият ден, Коледа и Пасха. Понеже Пасха мина наскоро, та разбрах доста подробности от този празник. Кръснтика подарява обувки и свещ, която ....ВНИМАНИЕ... се пали в църквата на Възкресение.
Може би ще е добре и ние да се върнем малко към традициите си, семейството. За сега в България семейството не е много важно, което не е добре според мен.
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Вто Юни 07, 2011 11:56 pm
за съжаление е така - набързо схванахме американското разбиране за "семейство" :( а моралните ни ценности отиват на кино.. мога да разбера ако някои мъж или жена има любовник (има ситуации, при което това не е най-лошия избор), но не мога да разбера майка на 4-ри деца, всяко от които с различни бащи?!! За какви ценности говорим в този случай?

Да имения ден е важен, кръстниците също - навремето кръстниците са се явявали едва ли не резервни родители - настойниците, които биха отгледали детето ако не дай си боже се случи нещо с родителите. При нас често (преди) кръстниците са й кумовете на родителите.

Имаме си чудесни традиции, но за жалост много от тях дори не ги помним - поне аз не съм наясно с повечето, а представям си за децата, които са след мен :(
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Сря Юни 08, 2011 1:11 pm
Toва е риска на "Модернизацията".
Последна промяна Celuvka на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
"Има две трагедии в живота - едната е да загубиш копнежа на сърцето си, а другата - да си го върнеш" -Джордж Бърнард Шоу

Изображение
Цитат

Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 7:03 pm
Ех този Сатурн..
Сега като обърне хода си директен, ще мине отново през слънцето ми. В момента е на окло 5 градуса от него, което е нищо.. :)
От една седмица ми се появи нова алергия, много неприятна, и си мисля че това го дължа на Сатурн... Дано да се махне заедно с него..
Последна промяна antena на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Нед Юни 12, 2011 8:18 pm
от днес (май) до 18-ти Сатурн е стационарен Sorriso
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 7:01 am
Дай Боже да донесе благини,като стане директен-)))
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 12:06 pm
И благини и отговорности. С дикертният сатурн нарастват отговорностите и ако не действаме "добре" при ретроградно движение ни изпитва и пише ниски оценки. Ако обаче сме се справили добре, сигуацията е коренно различна и не губим време в преговори на стари теми,а продължаваме смело напред.

По повод алергиите- може и сатурн да ги е донесъл, защото се свързва с кожата.
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 12:42 pm
Сатурн във везни е бъбреци, зъби и по-точно мъдреци, аз лично Плутон го свързвам с кожни алергии вярно, че това те са доста комплексни и зависят от много фактори, но според мен Плутон в Козирог би могъл да отключи обриви и кожни алергии
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Пон Юни 13, 2011 2:50 pm
И плутон също носи алегрии, обриви, пъпки по кожата, лунички, бенки и др. За съжаление и ракови клетки :(
Цитат
ПредишнаСледваща

Назад към Астрология