2012година ще бъде ли като всички останали?

За Теоретици. Как учите, как правите прогнози, как се справяте с текущите транзити, прогресии, дирекции, възвръщания и т.н.

Модератор: site admin

Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Нед Яну 22, 2012 4:48 pm
Здравейте и за много години :) Бъдете здрави и дълголетни с много любов в сърцето и светлина в ума!
Поводът да започна тази е тема е един клип, който вчера гледах, с участието на Еленко Агнелов в предаването "Точно така". [url]vbox7.com/play:67c17e89[/url]
Гост беше и астроложка Мариана Добрянова. Аз не съм удовлетворена от нейния "йезуитски" отговор на въпроса зададен макар и шеговито "ще има ли край на света през 2012г". Поздравям Мариана за хитрото и измъкване. Естеството на предаването е такова, че не даде възможност за един сериозен астрологически анализ и затова бих искала тук заедно да направим това.
2012 година има няколко важни аспекта:
-Квадрат на Уран и Плутон
- от 7.02 от 30-тия градус на Везни Сатурн се обръща ретроградно. Минава в директно движение на 25.06 (когато е и точния квадрат между Уран и Плутон в 9-тия град) в 23-тия градус на същия знак, а Юпитер на тази дата е в заточение в съвпад с Венера и южен възел.
-9.04 в 10 град на Козирог Плутон обръща движението си ретроградно.
-на 16.05 в 24 град на Близнаци, Венера става ретроградна.
-04.06 лунно затъмнение в 15 град Стрелец. На наша територия попада в оста 3-9 дом с асц Дева, а Меркурий е в съвпад със Слънце и Венера. На тази дата Нептун от 4-тия град Риби-критичен градус се обръща ретроградно.
-на 27.06. Венера обръща движението си в 8-мия гр на Близнаци в съвпад с Юпитер и в квадрат със съвпада на Хирон и ретрограден Нептун на трон. Тази дата е характерна и с таоквадрата на Слънце, Уран и Плутон.
-на 3.07 Марс влиза в знака Везни.
-от 9, 15 .07 силно ще се почувства таоквадратурата между Марс, Уран и Плутон
-13 юли Уран в 8 град на овен се обръща ретроградно.
-15.07 в 13 гр Лъв, Меркурий е ретрограден до 8.08 в 2 гр на същия знак в тригон с северен възел.
-на 23 08 Марс преминава в Скорпион
-18 септември Плутон от 7 гр Козирог става директен
- на 05.10 Юпитер от 17-тия гр Близнаци се обръща ретроградно, Сатурн и Меркурий преминават в Скорпион.
-7.10 Марс преминава в Стрелец
-6.11 Меркурий от 5 град Стрелец става ретро до 27 Ноември в 19 гр Скорпион
-12 ноември Нептун от 1 гр Риби става директен
-14.11 пълно слънчево затъмнение в 22 гр Скорпион. Интересното е, че градуса му е в съвпад с имум цели на картата построена с коорд на София. Плутон управителя на Скорпион е в рецепция със Сатурн.
-17.11 ретро меркурий е в съвпад със Слънце и северен възел, марс преминава в Козирог. И двата управителя на скорпион са в рецепция със Сатурн.
-22.11 Венера преминава в Скорпион
-11. 12 меркурий преминава в стрелец и е в квадратура с Нептун
-16.12 Венера преминава в Стрелец и прави квадратура с Нептун.
-17 декември-опозиция на меркурий и юпитер в градуса на катастрофите.
- И въпросната дата 22 декември. Какви са аспектите? 4 планети са в деветия градус-Венера, Юпитер, Сатурн и Плутон. В който и знак да се намират, те ще си взаимодействат, те са свързани. Слънцето е в съвпад с плутон и квадр с Уран, а Секстила с Нептун дава изход от трудната ситуация.
Аз подредих важните аспекти,вероятно нещо съм изпшуснала, но вие ще допълните. Нека сега заедно да направим тяхното тълкуване, без суеверия със здрав разум. Разбира се това са много тежки аспекти, но ние не трябва да си заравяме главата в пясъка, а да потърсим изход и решение, за да можем догодина пак да се поздравим и да си пожелаем хубави неща :)

-
Последна промяна dana на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Причина: ''
нищо човешко не ми е чуждо
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Пон Яну 23, 2012 11:22 pm
Пожелавам и на вас и на себе си само хубави неща през 2012г. Астрологично ще се включа тези дни, като намеря малко свободно време.
Иначе от тук не може да се гледа този клип, отварям успешно само youtube.com
Последна промяна Amore на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат

Слънчево затъмнен
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2012 11:27 am
Смятам, че ще бъде хубава година, поне за мен така я чувствам. Изобщо не я посрещнах по драконовски, но пък си е драконова година по Китайския хороскоп и по Меркурий в западната астрология, може би наистина ще е специална година, но не вярвам да е лоша. chew
Последна промяна Hera на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пет Яну 27, 2012 11:58 pm
През 2012 г Венера и Марс ще имат ретроградно движение, което се случва през година. Марс обръща посоката си назад от 23.01 в 24 град. Дева и на 13.04 в критичния 4 град на същия знак отново става директен. През този период ще е вероятна промяна в работата, здравето, ежеднените задължения. Вероятно условията на труд ще бъдат тежки, ще се наложи повече да работим за да изпълним възложеното от шефа или за повече пари. В този период ще зачестят болести като колити, ентерити. Жлъчка, черен дроб, панкреас ще бъдат уязвими.
Ретроградната Венера ни дава склонност да преосмисляме партньорствата, как и за какво да харчим парите си, да ревизираме нашите ценности. Неща които сме харесвали може да отхвърлим, а такива които сме пренебрегвали може да видим в нова привлекателна за нас преспектива.
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Съб Яну 28, 2012 7:25 pm
Amore написа:Пожелавам и на вас и на себе си само хубави неща през 2012г. Астрологично ще се включа тези дни, като намеря малко свободно време.
Иначе от тук не може да се гледа този клип, отварям успешно само youtube.com

Здравей Аморе, да знам, че линка който съм дала по-горе се отваря само у нас, но в ютуб не открих това предаване. Заслугата му е, че те провокира да разгледаш предстоящите аспекти :) За мен интересно беше изказването на Кубрат Томов, според който годината може да бъде фатална, ако хората не се освободят от егоизма си и не приемат нова ценностна с-ма, в която на първо място е развитието на духовните способности на хората. Неговите думи: " Всичко предопределено от бъдещето, кармично или от други въздействия и влияния, може да бъде променено от човека, ако той го види, знае как да го промени и ако има волята да го промени"- ми дават вярата, че усилията ни тук по тази тема имат смисъл. За сега не съм срещнала подробен астр. анализ за предстоящата година.
Цитат

Назад към Астрология