Ретрограден Марс

За Теоретици. Как учите, как правите прогнози, как се справяте с текущите транзити, прогресии, дирекции, възвръщания и т.н.

Модератор: site admin

МнениеПубликувано на: Съб Дек 05, 2009 8:32 pm
На 20.12.2009г. Марс в Лъв става Ретрограден. Вече имам впечатления за Ретро Меркурий и Сатурн,но за Марс не съм сигурен.Какво знаем за Ретро Марс в Лъв? На мене това ми говори за неща свързани с желанието за изразяване, за медиите, за хазарта, рискованите сделки и сферата на шоу бизнеса...
Последна промяна RAZORBLADIC на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Причина: ''
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Съб Дек 05, 2009 8:49 pm
RAZORBLADIC написа:На 20.12.2009г. Марс в Лъв става Ретрограден. Вече имам впечатления за Ретро Меркурий и Сатурн,но за Марс не съм сигурен.Какво знаем за Ретро Марс в Лъв? На мене това ми говори за неща свързани с желанието за изразяване, за медиите, за хазарта, рискованите сделки и сферата на шоу бизнеса...

върха на гордостта. накърнени чувства, обида, всичко което е било натрупано от марс в рак, ще бъде показано и със замах ще се изяснява от марс в лъв.

много е тежко понякога да търпиш, но обидата трудно се преглъща от марс в лъв.
разчистване на сметки, това също е възможно, надявам се да няма чупене на съдова, глави, прозорци и т.н.
Последна промяна Amore на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
МнениеПубликувано на: Съб Дек 05, 2009 8:58 pm
Да,гордостта и самолюбието на Лъва е основно негово качество. Като казваш изясняване на отношения,това ми дава отговор за доста неща,които вече назряват при мене. А след Марса се обръща Меркурий,а не след дъго и Сатурна... Просто чудесно! В средата на Януари ще е някакво меле просто... Аз обаче смятам,че ретро Марс в Лъв ще даде много положителни резултати накрая...
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 11:38 pm
aйде ретро марс - как сте с ревността? много лъвско и много на време?
Последна промяна Kaya на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 11:51 pm
Kaya написа:aйде ретро марс - как сте с ревността? много лъвско и много на време?

уместен въпрос. трудно се преодолява ревността. обаче аз да попитам, а как сте с накърнената гордост?
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 11:53 pm
аз само с агресивността съм на "ти" засега
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 11:57 pm
Kaya написа:аз само с агресивността съм на "ти" засега

хехехх аз броя до 10 преди да нападна Sorriso или поне се опитвам да стигна до 10
търпението което е характерна черта на земните знаци, при мен липсва, но го култивирам изкуствено. отгледано в лаборатория търпение с малко по - различни параметри yell
Аватар
Слънчево затъмнен
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 1:09 am
Amore написа:
Kaya написа:аз само с агресивността съм на "ти" засега

хехехх аз броя до 10 преди да нападна Sorriso или поне се опитвам да стигна до 10
търпението което е характерна черта на земните знаци, при мен липсва, но го култивирам изкуствено. отгледано в лаборатория търпение с малко по - различни параметри yell

Да ви кажа честно аз не съм от търпеливите, но пък ревността не е сред лошите ми страни. Нито наранената гордост. Много съм доволна, че наред с някои толкова типични за моя Лъвски Марс черти не съм ревнива ама грам даже. В това отношение се подчинявам само и единствено на логиката. Знам, че хората често изневеряватт в някакъв период от връзката но това хич даже не ме притеснява, приемам го нормално...
Най-големият ми страх е да не омръзна на партньора. Ако той ми омръзне (което не е трудно) е Ок, но обратното е най-големият ужас, който бих изживяла. Явно това е моят вид проявление на Лъвския Марс...
За мен голямото предизвикателство за периода ще бъде да се науча да съм "шеф" всяващ респект (което по природа не ми е особено лесно). Аз съм на вид добро момиче, което посреща хората с разбиране, понякога умее да скърца със зъби, но не и на "трудните" индивиди. Предизвикателството е да свикна да се справям именно с тези трудни хора (каквито са една част от подчинените ми). Еярвам, че ще съумея, не напразно точно сега ми се дава ретро Марс в секстил с натални Сатурн, Юпитер и Меркурий + Ретро Сатурн в секстил с натален Марс.
Последна промяна Danita на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 1:12 am
Аз съм изключително гневен тези дни,чак се депресирам от недоволство и възмощение за всияко в скапания ми живот - всичко,което не ми върви ме прави ужасно нещастен. Дори си смених аватара в знак на моя деструктивен протест... Иде ми да коля и беся наред... хората не са виновни заради болката ми,но аз ли все трябва да страдам... Тяхната кожа!

Кая,много добър аватар! По-добър е от миналия!

Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 1:38 am
На мен пък ми харесва марс - ретро или не.. :)
Очаквам да задвижи важни събития, обръщайки се директен в началото на март в съвапд с DSC и квадрат към много важна прогресия на MC.

Може би на някои хора им действа и подчертано агресивно ретро марс. Днес например се видях с една приятелка, иначе много уравновесена везна, която с един ангелски и спокоен глас ми заяви как смята да запали къщата на съседите си, понеже са убили кучето и.. Според мен тези мисли съвсем определно биха могли да се дължат на ретро марса.. Или просто на лудостта и.. :))
Последна промяна antena на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 12:46 pm
Изображение

ето така се противостои на тежки аспекти. на никой не му е лесно, но хармонията е вътре във нас.
може би венера си казва думата при мен, но е хубаво да правите нещо което ви харесва- танци, готвене, чистене или на гости на приятелка за кафе....има много вариации, от мен една широка усмивка

знаете ли, че ретро марс разтиква нещата, затлачени, неизяснени, премълчани. марс в лъв не прощава. вади от скрина всички стари дрехи, отваря всички забравени кутии, разчиства. е понякога се стига до бой защото не всички са съгласни с чиската, но пък това е за добро. после сме по-наясно със себе си и с околните. особено със сатурн във везни, направо до съд се стига. ето защо много разводи има.
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Вто Дек 29, 2009 12:49 pm
antena написа: Днес например се видях с една приятелка, иначе много уравновесена везна, която с един ангелски и спокоен глас ми заяви как смята да запали къщата на съседите си, понеже са убили кучето и..

ами око за око зъб за зъб. това е сигурно стара вражда със съседите. вероятно при нея е засегнат 3-ти дом. освен това не всички везни са уравновесени. един уран при слънцето или в аспект с марс или меркурий, правят чудеса. ciao

Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Сря Дек 30, 2009 12:19 am
Да, точно така.. засегнат трети дом и стара вражда със съседите..

А иначе аз имам гореспомнатите аспекти.. - везна с уран при слънцето и квадрат с марс :) И съм възможно най-миролюбивия и отстъпчив човек, дори до глупост..
Ноо... моят брат близнак със същите аспекти компенсира... :)
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Сря Дек 30, 2009 11:38 am
я интересно, казвай си наблюденията по въпроса за компенсацията?

Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Сря Дек 30, 2009 10:36 pm
[quote="Kaya"]я интересно, казвай си наблюденията по въпроса за компенсацията?

Ако говорим конкретно за уран до слънцето и в квдрат с марса, ефекта е един доста избухлив и заядлив характер.. И това действително е много изтощително и натоварващо за околните.

Но е интересно.. Еднакви аспекти, еднкави транзити и ала бала и съвсем различно проявление. Имаме разлика в часа на раждане близо един час и съответно и картите ни въпреки еднаквите аспекти се различават. И съответно и характера, интресите ни, пътя ни на живот, събитията които ни се случват са доста различни....
Следваща

Назад към Астрология