Свойствата на скъпоценните камъни

Форум за любителите на карти Таро, Руни, Кабала, Нумерология, Хиромантия, Кафе, Сънища. Добре дошли при нас. Влезте с чисти помисли, елате да споделите своя опит от света на предсказанията. Форум „Древните гадания - наука за човека и вселената” ви очаква. Заповядайте!
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 11:23 am
Е,нека да се включа и аз....нали съм на всяка торта бакпулвера.... Sorriso Ас си мисля,че скъпоценни камъни могат да се избират и на базата на вашето число на съдбата,името или душата.....в зависимост от това какви заболявания имате,пак според числата.... Ole
ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА РЕШИМИ,ДОРИ И "НЕРЕШИМИТЕ"!
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 11:55 am
One represents the luminary SUN ruling over RUBY

Two represents the luminary MOON ruling over PEARL

Three represents the planet JUPITER ruling over YELLOW SAPPHIRE

Four represents the planet RAHU ruling over HESSONITE

Five represents the planet MERCURY ruling over EMERALD

Six represents the planet VENUS ruling over DIAMOND

Seven represents the planet KETU ruling over CAT'S EYE

Eight represents the planet SATURN ruling over BLUE SAPPHIRE

Nine represents the planet MARS ruling over RED CORAL

http://www.p-g-a.org/kumar-lessons.html

Лошото е че така или иначе не намерих нищо за 11 :(

Интересно и защо Кету и Раху ги дават на доста места като планети ...
Dare to know, dare to live.
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 1:09 pm
Добре заварили в този съботен обед Gigi

Я да питам, че с питане далеч се стига. На мен какъв камък ми трябва, подхожда или е нужно да нося? Имам едно голямо цветно слънце, ръчна изработка от стъкло, страшно си го харесвам, но не е от някакъв камък специален.
Какво да търся? ciao
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 4:00 pm
Мила Аморе,аз нали не помня дати...трябва наново да ми кажеш като какво търсиш за името за съдбата или душата....По числата ще видим дали страдаш към някакви заболявания и дали ще ги носиш като амулет или като друго предпазно средство ,,
Цитат
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 6:26 pm
mazko написа:здравей taygarman,

Добре ти като човек, които разбира от (полу)скъпоценни камъни какъв съвет ще дадеш за човек които търси хармония - какъв камък е най-подходящ в случая (хармония във всичко и най-вече в комуникацията и взаимоотношенията)?

,.,, Здравей,
Значи аз също не се смятам за спец ...- но мога да ти кажа моето мнение, което разбира се е лично...не може според мен в такава материя да се дава такъв отговор както доктора на болния Gigi (за тази болест ще пиеш точно това)
,.,, Аз мисля,че е възможно в твоя случай да си вземеш тюркоаз с малко мед( може би като начин на закрепване...халкичка или нещо подобно) да го носиш с такава дължина на синджирчето на врата,че да се падне на слънчевия сплит... ......,,, Тюркоаза предпазва от ненужни спорове и вражди...Комуникация...метала мед отговаря на Венера(мисля),все пак си дама Sorriso а в слънчевия сплит казват се намира съзнанието,управляващо сетивния свят...(мисля,че говориш за комуникация на това ниво) ......,,, fiore
fish fish byebye
КАСТОНАЙ ЛАПИОАСТЕРИМ МАНТО
"....хаотичните мисли пораждат хаотични действия...." ЕРНАМ
Цитат
Аватар
Слънчево затъмнен
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2005 6:28 pm
Здравейте приятели,
Аз знам , че тюркоаза губи своя цвят ако го носи човек с бъбречно заболяване...

Кабала, мила ciao
С ей - такива ококорени очи очаквам и на мен да кажеш какъв камък трябва да
нося спрямо мойте числа - ето нареждам се кротко на опашка след Аморе и
си чакам реда................
поздрави .,.,., cry
P.S боже,taygarman
по едно време пишем за един и същ камък ...-
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2005 1:11 pm
hihi taygarman

Хе все пак не е нужно да си чак спец - аз също не съм спец по повечето от темите, които сме захванали тук, а и много други от пишещите не са - за това и обменяме инфо. Просто гледайки колко интересни и хубави неща си написал за камъните нямаше начин да не попитам.

А и като имам напредвид, асц. Везна а и слънцето Стрелец май Тюркоаза не е лоша идея, но ако Реми е права за бъбречните заболявания май отпада като вариант.... , а и комбинацията с металите май не става заради проблем към самият метал - дори и благородните.

Кабала, може би станахме много на опаката, но определено ще ми е интересно според нумерологията какъв камък би препоръчала.
10x fiore ,,

пс. Освен на посочените места камъни могат да се закупят и от Природо историческия музей
Цитат

Звездоброец
Звездоброец
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2005 3:19 am
taygarman написа: Елмаза или диаманта дарява добродетел,мъжество и носи победа. Обаче той не праща особен успех на този,който го е купил за пари, а оказвайки се в ръцете на престъпник, привлича недобри сили.Смята се, че диамантът прогонва лошите мисли, но не може да противостои особенно успешно на зли обсебвания.
Привет, таygarman! Много ми стана интересно, за диамантите. Моят годежен пръстен и този от сватбата ми са с диаманти, и естествено са купени, та оттам и въпроса ми. Това означава ли, че ще бъда лишена от успехи, като ги нося?
.,,,,,
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2005 10:28 am
Здравей,Реми...По повод на скъпоценните камъни.... ciao Комбинацията ти е добра 7 и 2 и бих ти препоръчала тигрово око,но да е салатенозелено на цвят или жълт.Трябва да го купиш в сряда.Хубаво е да носиш бяло злато и то на кутрето на лявата ръка.това ще те предпази и от кожни екземи,но си склонна и на стрес и емоционална нестабилност....хм...от числата виждам ,че си ,ама прекалено емоционална....и ако намериш мъниста Рудракши ще е добре.Те са свещени за шиваите... ,,,,
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2005 12:29 pm
LA_H написа:
taygarman написа: Елмаза или диаманта дарява добродетел,мъжество и носи победа. Обаче той не праща особен успех на този,който го е купил за пари, а оказвайки се в ръцете на престъпник, привлича недобри сили.Смята се, че диамантът прогонва лошите мисли, но не може да противостои особенно успешно на зли обсебвания.
Привет, таygarman! Много ми стана интересно, за диамантите. Моят годежен пръстен и този от сватбата ми са с диаманти, и естествено са купени, та оттам и въпроса ми. Това означава ли, че ще бъда лишена от успехи, като ги нося?
.,,,,,

Някъде бях чел, че трябва да са подарени и то от човек, който не ни мисли зло - тоест ти не си си ги купила, а са ти били подарени от съпруга ти fiore Което е хубаво. Така поне мисля аз.
Dare to know, dare to live.
Цитат
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2005 6:38 pm
TranceDrift написа:
LA_H написа:
.,,,,,

Някъде бях чел, че трябва да са подарени и то от човек, който не ни мисли зло - тоест ти не си си ги купила, а са ти били подарени от съпруга ти fiore Което е хубаво. Така поне мисля аз.

,.,, Здравейте ,.,, ,
Да така е...и аз мисля точно така Gigi
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2005 10:03 am
Аморе,тъй като понякога се чувстваш беззащитна и неуверена в себе си,а понякога и се съмняваш в много неща.....и за това ти препоръчвам син сапфир,аметист,черна перла или лазурит.Камъкът се купува в събота.Може да носиш пръстен с бяло злато и сребро в съотношение 1 /10 и да го носиш на средния пръст след залез слънце или късно вечер....Хубаво е да хапвашщ мед ,,
Цитат
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2005 9:24 pm
,.,, ,.,, Здравейте,
Предлагам Ви както обещах, кога скъпоценните камъни са най-активни по месеци:
януари......гранат, хиацинт,александрит
февруари....хиацинт,аметист
март........аметист,аквамарин
април.....сапфир,елмаз,цирконий
май.........ахат,изумруд,сапфир,нефрит
юни.........изумруд,ахат,бисер
юли.........оникс,изумруд,рубин,рубинова звезда
август.......сардоникс,лунен камък,хризолит
септември....хризолит,сапфир
октомври.......аквамарин,хризолит,котешко око
ноември.........топаз,берил
декември.......рубин,тюркоаз,светлосин,цирконий
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Съб Май 14, 2005 1:02 am
Здравей taygarman Gigi
темата ти е много добра!
Ще ти бъда много благодарна, ако кажеш повече за камъка Турмалин!!! ciao 10x ciao
Цитат
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Съб Май 14, 2005 3:21 pm
,.,, ок мерси чакай подробности
ще се постарая селена.... нека луната винаги да ти е пълна ,,.
Цитат
ПредишнаСледваща

Назад към Древни гадания