Как се изчислява и какво означава всеки Асцендент?

Форум за тези които за първи път се сблъскват с Астрологията. Какво е Слънце, Луна или Асцендент? Питайте, може би някой е свободен и има желание да ви отговори.

Модератор: site admin

Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2006 12:04 pm
Здравейте на всички!

Един от най-често задаваните въпроси по астрологичните сайтове е Кой ми е Асцендента и затова мисля че начините да си намирим Асцнедента сами трябва да са добре обяснени и на видно място. Например тук! :)

Асценднета в същността са си е Изгряващия знак, най-източната точка на наталната карта. Формулите за изчисляването му нарака са сравнително сложни и леко неразбираеми за хора без сериозен опит в математиката, а за разпределнието на домовете по знаците има измислени цели математичеки модели. Въпреки това да разберем своя Асцендент е невероятно лесно :) Как?

С помоща на компютърна програма която може да ни построй наталната карта или с помоща на някои уеб сайт с инсталирана такава програма.

Основните неща които са от значение за да разберем Асцендента са съответно:
- точния час на раждане
- точното място на раждане (или поне най-близкия голям град)
- точната дата на раждане :)

Една от основните уловки в случая е часовия пояс в който се намираме както и дали по време на раждането е било в сила Лятното време.
Тези неща или трябва да се внимава с тях или просто да се ползва подходящата програма която изчислява всичко това вместо нас :)

Мисля че останa и най важното - къде?

http://www.astro.com
http://astro.clubastrology.net/

kakто и много други :)

Ако населеното място където сте родени го няма изброено, може ползвате някоя програма където го има - Зет например - има доста солиден брой български градчета там, или в краен случай просто да пуснете едно съобщение тук някой да ви помогне :)

Успехи

За тези,на които не им е ясно какво да разбират под "АЦ Овен",Телец и т.н.-прочетете тази тема!
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2006 12:18 pm
Започвам:
Асцедент ОВЕН :
Вие имате свободолюбив дух и обичате винаги да сте първи във всяко начинание.Вашата енергия е просто неизчерпаема и имате постоянно желание да се съревновавате с другите( и естествено да излезете победители накрая ,,,, ) Въпреки,че на моменти проявявате прекалено самочувствие,другите все пак ви харесват заради лидерските ви умения и ентусиазма ви за живота.Най-големият ви недостатък може би е склонността да действате импулсивно и без да се замисляте.

Външен вид:Ръста обикновено е над средния.Тялото е сухо и слабо,и лицето най-вероятно е също слабо и издължено.Изражението на лицето и решително,а косата най-често е светла и чуплива(възможно е и направо къдрава).Челото е открито и високо.Веждите често са гъсти и сключени.
Последна промяна Чародейката на Вто Фев 21, 2006 12:40 pm, променена общо 1 път
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2006 12:35 pm
Асцедент ТЕЛЕЦ:
Вие сте спокойни във вашите действия и обичате да правите всичко бавно,без да си давате кой знае калъв зор .., Естествено,няма начин да не сте инати,знаете си своето и трудно могат да ви убедят в нещо,на което нямате вяра.Иначе сте страшно добродушни,обичате глезотийките на живота,и за съжаление трудно се среща Телец без поне 2-3 порока.Друга ваша отличителна черта е,любовта към парите и материалните блага.

Външен вид:
Ръста най-обикновено е под средния,а тялото има склонност към напълняване.Лицето е широко, с квадратна форма и излъчва благост и миловидност.Очите са изразителни и влажни,вратът е къс , акосата обикновено тъмнокестенява.Раменете са широки и гръдният кош солиден.Ноздрите са широки,особено в пристъп на гняв.Ръцете са пухкави и пръстите дебели.
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2006 1:06 pm
Ето че стигнанме и до
Асцедент БЛИЗНАЦИ:
Вие сте много активни ,винаги трябва да сте заети с нещо,или поне да се срещате с колкото се може повече хора.Още преди да са ви опознали достатъчно добре,хората веднага разбират едно нещо за вас-че просто не спирате да бърборите,и за вас е ужасно трудно да запазите мълчание и да изслушате другите.Все пак,една положителна черта е страхотното ви любопитство и любознателност.Обичате да четете,и нищо чудно да се пробвате и в писането...Вие винаги сте отворени към нови идеи и експерименти.

Външен вид:Ръстът често е среден или под средния.Фигурата е сстройна,раменете са слаби.Тези най-рядко имат проблеми с теглото-тъй като просто не се заседяват на едно място.Косата е тъмна,очите живи.Често носът е чип.
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2006 12:05 pm
БРАВО ЧАРОДЕЙКА fiore
Много мило от твоя страна. Ще чакам с нетърпения асц лъв smile3525
с пожелание за много късмет
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2006 10:28 pm
galia_girl написа:БРАВО ЧАРОДЕЙКА fiore
Много мило от твоя страна. Ще чакам с нетърпения асц лъв smile3525
с пожелание за много късмет

Споко,ще дойде време и за Лъвчо! Но сега е наред
Асцедент РАК:
Вие сте много чувствителни и обичате да сте обградени от фамилиарни вещи.По принцип сте дружелюбни,но в началото не обичате да се разкривате твърде много пред другите,докато не ги опознаете достатъчно.Ако се чувствате уверени в себе си,обикновено сте много любезни,отзивчиви и обичате да помагате на другите.Единствено чувствителността ви пречи да приемате критиката-тя много ви разстройва,особено,ако идва от хора,които обичате.

Външен вид:Чертите са хармонични ,но е възможна склонност към напълняване в бедрата.Ръстът е нисък.Краката са къси и набити.Ръцете са изящни и малки.Лицето е закръглено,подобно на Луната.
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Сря Фев 22, 2006 10:42 pm
И сега, Негово Височество
Асцедент ЛЪВ:
Обичате да сте център на вниманието, и се стараете винаги да изглеждате самоуверени и със самочувствие,макар и на моменти да не се чувствате точно така.Харесва ви да сте лидер,но трябва да разберете ,че това носи и отговорност.Възможно е често да проявявате ината си,особено ако е засегната гордостта ви...Друго какво-обичате лукса,красиви дрехи,бижута и всякакви неща,които стават за фукня smile3534 .Независимо дали външният ви вид е кой знае какво,ще успявате винаги да печелите възхищението на другите.

Външен вид:Ръстът обикновено е височък,а фигурата-стройна и грациозна.Раменете са широки.Цветът на косата е светъл,често рус.Усмивката е широка и пленителна.Походката е уверена,вдъхваща респект.Лицето като цяло е приветливо и с правилни черти.
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2006 12:26 pm
А сега за
Асцедент ДЕВА
Вие може би сте малко неуверени в себе си и не обичате да се изявявате.Перфекционисти сте и искате всички да вършат нещата така добре,както вие,но трябва да приемете факта,че не всички могат да бъдат като вас.Вие сте практични и не обичате да се захващате с неща,от които не виждате полза.Но когато правите нещо,независимо какво,винаги проявявате своя добър вкус и усет към хубавото и полезното.Вие не се страхувате от работа и затова обикновено успявате в живота.

Външен вид: Това са едни от най-големите красавци сред всички асцеденти.Тялото им е пропорционално,а чертите на лицето-завидно хармонични.Ръстът е среден и теглото обикновено е нормално,дори фигурата е склонна към слабеене.Носът е леко вирнат нагоре(т.е. чип).Лицето между другото е много фотогенично.Раменете са широки,а походката-грациозна,както и ръцете.
Цитат
Аватар
Слънчево затъмнен
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2006 2:31 pm
.,.,., .,.,., Поздравления за Чародейка !
Похвално е това - което правиш и аз като Асц.Дева - гласувам, че съвпада с
реалността ,е може би само темата за слабеенето е болна - ама при мен е от
господаря на Слънцето ми - даващ разширения и апетит, останалото е точно smile3521 и носа ми е чип - ама то щото пишеш, че сме големи красавци и той
се вирна Gigi
поздрави cry
Устните на Мъдростта са затворени -
освен за ушите на Разбирането...
Изображение
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2006 8:50 pm
remi написа:.,.,., .,.,., Поздравления за Чародейка !
Похвално е това - което правиш и аз като Асц.Дева - гласувам, че съвпада с
реалността ,е може би само темата за слабеенето е болна - ама при мен е от
господаря на Слънцето ми - даващ разширения и апетит, останалото е точно smile3521 и носа ми е чип - ама то щото пишеш, че сме големи красавци и той
се вирна Gigi
поздрави cry

Мерси много Реми smile3521 това за красотата на Девите м/у другото си е мое мнение,понеже всички,които познавам с асц.Дева са имат много красив външен вид ,,,, а пък за слабеенето-споко-нали колкото повече остаряваш,толкова влиянието на Ац се засилва(за сметка на слънчевия знак)!
Цитат
Аватар
Звездоброец
Звездоброец
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2006 5:11 am
fiore fiore fiore Поздравления,наистина Чародейка,с това което си се заела да правиш-а именно да дадеш тласък на нас,начинаещите да навлезем в света на астрологията smile3525 cry .Много е мило също че споделяш и своите впечатления! ,, Понеже си стигнала засега до "моя" асцендент(Дева)-само да споделя и аз че при мен съвпада е само-широките рамене .., ciao Sorriso (а ми се щеше и другите неща да ги има ).Успех и по нататък с писането-и съм сигурна че ще (ни) бъдеш много полезна!
Поздрави! ,,
Цитат
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2006 10:01 am
и аз много ти благодаря и с нетърпение чакам да стигнеш до асцендент СКОРПИОН ..,
fiore
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2006 12:17 pm
страхотна си Чародейка! clap clap clap

аз също изгарям от нетърпение да видя какво ще напишеш за везничките Gigi Ole
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2006 7:10 pm
Благодаря ви на всички!!! smile3525 Ще се опитам да помагам и още-това е само началото smile3521 Като свърша с асцедентите,започвам домовете,Медиум Цели и ще видим после...И специално на Мазко-мерси,скоро идват и везничките,ама дай по-сериозно това за беглото тълкуване на аспектите!Аз вече дадох моята подкрепа със съвпадите на Юпи,и сега си ти наред ..,
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пет Фев 24, 2006 7:33 pm
Хайде,най-после дойде и техният ред-на вашето внимание:
Асцедент ВЕЗНИ:
С този асцедент вие сте магнетични,очарователни и най-вероятно популярни сред другите.Когато искате нещо,вие не използвате сила да го получите,имате по-добро оръжие-неустоимия ви чар!Обичате красотата и хармонията,елегантните дрехи,имате невероятен вкус за музика,драма,изобразително изкуство.Единствено не прекалявайте с желанието си да угодите на всички.Понякога е нужно да държите на своето мнение,дори и по не най-любезния начин.

Външен вид:И тук красотата под влиянието на Венера обикновено си казва думата-
обикновено фигурата е стройна,но не е изключена склонност към трупане на някой и друг излишен килограм.Ръстът е малко над средния.Косата обикновено е тъмна и е възможно да е естествено къдрава,или ако не-поне вълниста.Чертите на лицето са много приятни,възможни са сладки трапчинки на бузите.
Цитат
Следваща

Назад към Първи стъпки в Астрологията