държави и техните астрологични знаци

Форум за тези които за първи път се сблъскват с Астрологията. Какво е Слънце, Луна или Асцендент? Питайте, може би някой е свободен и има желание да ви отговори.

Модератор: site admin

Аватар
Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 5:15 am
Здравейте
Много ме вълнува въпроса къде мога да намеря информация за държавите по света и това под кой знак са.Но нй-вече се интересувам от европейските страни.
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Сря Авг 27, 2008 2:44 pm
Във всяка една астрологична книга,която обяснява астрологичните знаци има и държавите, които са със съответния знак. Англия и Германия са под знака на Овен,Ирландия и Кипър -Телец,Холандия -рак,Франция,Италия,Румъния и Чехия - лъв,Австрия-везни,Унгария и Испания-стрелец,Албания и България - козирог,Португалия - риби.Имайте предвид,че трябва да се вземе под влияние и зодиакалния знак на града или поне на по-голямото селище.
ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА РЕШИМИ,ДОРИ И "НЕРЕШИМИТЕ"!
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2008 9:02 pm
Ето тук има карти на някои европейски държави:
http://www.astro.com/nat/natar_e.htm
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пон Окт 06, 2008 9:59 pm
И тук:
http://www.astrologyweekly.com/countries/turkey.php

Не знам обаче до колко може да им се вярва. Като видях за България, каква дата е посочена ,.., започнах да се съмнявам и в другите данни. Затова е добре да се проверяват и чрез други източници.
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Чет Ное 06, 2008 5:57 am
Ауу,страхотна тема! Бравос... ciao

Жалко,че по-напредналите още на са се включили,но аз имах един въпрос по темата...един вид размисли...

Ако родната страна на даден човек (в нашия си случай България
като типично Козирог страна) си има знак - астрологичен еквивалент - то може ли според спицифичните позиции в наталната му карта (най-вече сила на определени знаци) да можем да разберем,примерно,къде този човек би се чувствал добре...и обратното.... Давам пример: има места,на които и пари да ми дават не БИХ отишал,чувствам ги или крайно неатрактивни или просто са ми безразлични,като Франция и Германия,...а преди доста години и САЩ...? И обратното,места на които копнея от сърце да съм там: Исландия,Северна Индия,..Португалия..Ирландия,Лондон smile3534 Е,последното си беше чиста инсинуация.. ама защо не? Gigi

В любимия ни астроком има дори интерактивен хороскоп къде как ще се чувствате,ако все пак решите да отидете,... като хороскоп на пътешественика... много е интересна темата,ако някой има впечатления и гууд експириънс нека да сподели...

Аз лично никъде още не съм пътувал,за да кажа каквото и да е smile3514
† Raz♥rbladic Swan †
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2008 8:58 am
SWAON написа:В любимия ни астроком има дори интерактивен хороскоп къде как ще се чувствате,ако все пак решите да отидете,... като хороскоп на пътешественика... много е интересна темата,ако някой има впечатления и гууд експириънс нека да сподели...

Аз лично никъде още не съм пътувал,за да кажа каквото и да е smile3514

всъщност това е много интересна тема и сме я обсъждали доста.
забелязала съм че знака управляващ върха на 4-ти дом, и планетата управител ако е добре поставена, човек се чувства като у дома си в държавата която се управлява от този знак.

за да се направи една точна карта е нужно да се познава астрокартографията, да се знаят точните дати на създаване на държавите,а това както е известно е породило и ще поражда много дебати. Не само в България има противоречиви мнения за знака на слънцето. Италия, Гърция, Англия са създадени много преди годините посочени в астрологичните сайтове.

Представи си, че живееш в Англия в близост до къщата където е творил Шекспир и ти се казва че датата на създаване на Англия е някъде преди 1 век или си отваряш прозореца сутрен излизаш на балкона да си пиеш кафето и срещу теб е Акропола и ти се казва че Гърция е създадена през 18ххх не знам си коя си година. А се возиш на гондола по Канале Гранде, и ти се казва че Италия е създадена 18xx а какво стана с двореца на Медичите?
та такива размишления имам аз рано в събота сутрин hihi

пп.пожелавам ти да пътуваш щом имаш такова желание. аз съм вечно на път и вечно с готови куфари и след час пак тръгвам. лек път на всички пътуващи
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2008 3:36 pm
всъщност това е много интересна тема и сме я обсъждали доста. забелязала съм че знака управляващ върха на 4-ти дом, и планетата управител ако е добре поставена, човек се чувства като у дома си в държавата която се управлява от този знак.

Ако това,което споделяш,като свое впечарление,Аморе,е верно - коя точно ще е тази държава(и),които ще са подходящи за мен. Нека да илюстрираме накратко положението: моят ИЦ е в Рак,чийто сигнификатор Луна е в първи дом в Телец.Луната е наранена от двойна опозиция на Меркурий съвпад Сатурн в Скорпион.Луна,също така,сключва тригон с Марс...Какво точно може да значи това? Тъй като не знам кои страни от кои знаци са управлявани,ще говорим без имената. Според мен с тези позиции не бих могъл да се юувствам на 'трон' в Рак страна, заради тази двойна опозиция.Въпреки,че винаги ще се чувствам привлечен към подобни страни. Също страни под влиянието на Сатурн (най-вече) и Меркурий ще са доста трудни и подтискащи за мене,както в действителност е.. България за мое съжаление ми действа вече така - репресивно на чувтствата и самоизявата (Сатурн опозиция Луна),все не мога да си хармонизирам усещанията с мисълта (Меркурий опозицич Луна).
Дотук е ясно като бял ден - никви такива държави. (Ще се опитам да разбера по-късно кои са те ,,,, ) Но Луната се намира в Телец,знак който я екзалтира,колкото и наранена да е тя,в случая си е достатъчно. И тъй като АЦ също е в Телец, мога да смятам,че една Теле страна би поуспокоила нещата и бих се чувствал кажи-речи удобно (зависи какви аспекти има човек с АЦ и кой точно го аспектира). Стигнахме до тригона с Марс,който управлява Овен и Скорпион.Съжалявам,но Марс все още е подвластник на Скорпион,аз като такъв мога да потвърдч това.. smile3521 Та,една Овен страна би ми дала възможности да се себеизявявам и да удовлетворя някои жадни амбиции,но също така ще ми припомни за миналите грешки и най-вероятно ще ме кара да се чувствам точно на бойното поле ( Овен е на върха на 12 дом,инсептиран).В подобна страна много трябва да превъзмогна някои страхове и да се опитам да покажа лидерските си качества... Ала-бала... Стана много дълго smile3533 Ако някой има поглед по случая,да заповяда на дискусионната маса,..предлагаме чай и бисквити,преди да заминете за някъде...

пп.пожелавам ти да пътуваш щом имаш такова желание. аз съм вечно на път и вечно с готови куфари и след час пак тръгвам. лек път на всички пътуващи

Аморе,благодаря от сърце за подобно пожелание.Казваш го в най-подходящ момент,когато съм на път да тръгна...Обаче имам проблем и съм в много сконфузно положение plaster Много искам да замина,но някви пречки и ме е страх дали и как ще се случи...Положението е сериозно...
† Raz♥rbladic Swan †
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2008 4:19 pm
много интересно изложение върху своята карта виждам, но може ли за погледна и самата карта.

всъщност до кокото съм чела картата трябва да е построена по Кох, сега дали това е общовалидно не знам, но масово западните астролози и тези отвъд океана построяват по Кох.
После астрокартография.
От къде точно ще се вземе под овен коя държава е подвластна, нямам представа. Изтучници много, всеки писал, творил, но до колко е вярно друг въпрос.
А и м прогресивната карта ако погледнеш къде ти е слънцето и муркурий може би ще си отговориш къде искаш да си.
Аз избрах да уча и да работя ето защо послушах меркуруий в козирог. Gigi но пък и в дирекционната карта ако се погледне, да не би уран да ни изненада и в последния момент да смениш избора на държава, на дата на пътуване и т.н.

какви трудности имаш с пътуването? не можеш да избереш посока ли?
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2008 4:57 pm
много интересно изложение върху своята карта виждам, но може ли за погледна и самата карта.

Разбира се,че може,Аморе (Мио? ciao ) ...

Изображение

какви трудности имаш с пътуването? не можеш да избереш посока ли?

Аморе,погледни соларната карта и ако каквото успееш да ми кажеш ще бъде от съществено значение...Наистина е много сложно положението,претиснат съм най-веше от лиспа на пари, не работч от месец и половина а след нова година оставам и без квартира...затова трябва да замина (решил съм Англия) преди този момент,преди нова година,иначе не ми се мисли, честно smile3514 stupid sad ,..,

Изображение

Сега като се замисля,моето мнение е,че трябва да се видят АЦ, ИЦ и МЦ да се разгледат сигнификаторите и по няква верига да се определи кой от тях е най-силен и положителен за човека, след това е лесно да се намери астрокартографското му положение. Преди минута прочетох това в един форум

Когато ходих на астролог за дъщеря ми,той нанесе планетите й на световната карта и спрямо пресе4ните то4ки на Венера с континентите каза от каква народност е най-вероятно да е съпругът й

Това е доста добра следа,..Как точно става и тълкува е друга тема...Доста полезна,бих казал аз...

Отдруга страна не съм май много обективен за Сатурн страните, тъй като моят МЦ е Козирог,.. демек в подобна страна бих могъл да се реализирам,..което е факт,но само аз си знам с колко трудности и саможертви,..
† Raz♥rbladic Swan †
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2008 5:02 pm
Ох,как се постват изображения тук? Пробвах, но безуспешно... Нещо такова ли? Ole

Изображение
† Raz♥rbladic Swan †
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2008 5:44 pm
Ето малък списък:

Зодиак на Държавите

ОВЕН
Англия, Германия, Полша, Израел, Сирия, Литва

ТЕЛЕЦ
Тасмания, Кипър, Ирландия, Швейцария, Капри, Родес, Гръцки Острови

БЛИЗНАЦИ
Белгия, Исландия, Сердиния, Мароко, Уелс, Тунис

РАК
Холандия, САЩ, Парагвай, Шотландия, Нова Зеландия

ЛЪВ
Франция, Италия, Македония, Румъния, Сицилия, Мадагаскар, Занзибар

ДЕВА
Бразилия, Гърция, Швейцария, Турция, Крит, Уругвай, Северна Индия

ВЕЗНИ
Аржентина, Австрия, Бурма, Канада, Китай, Япония, Сибир, Тибет

СКОРПИОН
Бавария, Норвегия, Мароко, Кралски Острови, Корея, Сирия, Трансвалти

СТРЕЛЕЦ
Австралия, Чили, Унгария, Саудитска Арабия, Сингапур, Южна Африка, Испания.

КОЗИРОГ
България, Мексико, Англия, Албания, Босна, Афганистан, Литва, Индия

ВОДОЛЕЙ
Финландия, Иран, Русия, Швеция, Сирия, Етиопия

РИБИ
Египет, Дания, Северна Африка, Португалия, Самоа, Скандинавия

Зодиак на Градовете

ОВЕН
Лестър, Флоренция, Краков, Непал, Юрехт, Марсилия, Бирмингам (Великобритания)

ТЕЛЕЦ
Ийстбърн, Хастинг, Палермо, Люцерн, Лайпциг, Дъблин, Сейнт Луис

БЛИЗНАЦИ
Кардиф, Лондон, Нуремберг, Триполи, Сан Франциско, Мелбърн, Плимут

РАК
Амстердам, Манчестър, Милано, Ню Йорк, Стокхолм, Токио, Венеция, Йорк

ЛЪВ
Бат, Бристол, Бомбай, Чикаго, Мадрид, Лос Анджелис, Филаделфия, Рим

ДЕВА
Атина, Париж, Бостън, Толуз, Коринт, Лион, Всякакви спа и оздравителни места

ВЕЗНИ
Антверпен, Лисабон, Франкфурт, Копенхаген, Йоханесбург, Виена, Нотингам

СКОРПИОН
Балтимор, Синсинати, Ню Орлеанс, Ливърпул, Нюкасъл, Вашингтон

СТРЕЛЕЦ
Будапещ, Неапол, Нотингам, Шефийлд, Съндерланд, Щутгарт, Торонто.

КОЗИРОГ
Бранденберг, Брюксел, Оксфорд, Джент, Делхи, Мексико Сити,
Brandenberg, Brussels, Oxford, Ghent, Delhi, Mexico City, Порт Сейд (Египет)

ВОДОЛЕЙ
Бремен, Брайтън, Хамбург, Хелсинки, Москва, Салзбург, Сайнт Питърсбург

РИБИ
Александрия, Кауес, Гримсби, Йерусалим, Боурнмаут, Севилия, Варшава
† Raz♥rbladic Swan †
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2008 9:21 pm
написаното от теб потвърждава моето мнение, че всеки си измисля към кой знак да причисли дадена държава.

Можеш да намериш Англия във всикчкте й 12 зодиакални проявление, че дори и в паяк може би. Скептична съм към този списък, още почеве че преди нас други потребители бяха пуснали линкое и там пишеше друго.

Исках да видя картата ти, защото за малко се оттървах от нахални астро любопитстващи съседки. Картинка се слага така:
Can I post images?
Yes, images can be shown in your posts. If the administrator has allowed attachments, you may be able to upload the image to the board. Otherwise, you must link to an image stored on a publicly accessible web server, e.g. http://www.example.com/my-picture.gif. You cannot link to pictures stored on your own PC (unless it is a publicly accessible server) nor images stored behind authentication mechanisms, e.g. hotmail or yahoo mailboxes, password protected sites, etc. To display the image use the BBCode [img] tag.
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Нед Ное 09, 2008 2:39 am
Можеш да намериш Англия във всикчкте й 12 зодиакални проявление, че дори и в паяк може би. Скептична съм към този списък, още почеве че преди нас други потребители бяха пуснали линкое и там пишеше друго.

Исках да видя картата ти, защото за малко се оттървах от нахални астро любопитстващи съседки.

Аморе,приемам мнението ти,затова,ако решиш може да изтриеш този списък,..А относно ъплоудването на снимки,се опитах отново да дам линк към картата си,но безуспешно... Затова няма да се пробвам,а и не схванах много от посоченото от теб обяснение..Задължително ли е да ги имам тези файлове на някакъв обществен сървър,че да ги разпознава и качва тук? Много е смахнато... ,,,,

И все пак разгледай картата ми с тези данни:
Його - 30.10.1985 - 17:20ч. - Панагюрище - за Солара взимаш София... Това е засега!
† Raz♥rbladic Swan †
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2008 1:00 am
здравей
ще трябва да научиш урока за от съвпада на слънзето с плутон и тогава да мислиш напред. имаш да разкриваш тайни и когато усдпееш да предолееш плутон да бъде креативен за теб, да стъпиш на новата основа, тогава ще можеш да продължиш напред.

плутон дава сила, но и руши, ако не са качествени смеските с които забъркваш ежедневието.
труден е за осмисляне този аспект и вярвам че ти имаш сили да го направиш, защото луната ти в телез е земна и много реална. солар не съм гледала, но по карта имаш слънце в съвпъд с плутон, това е загуба да близък човек дали е родител или възрастен настойник това не зная, но с тази липса трябва да се справиш за да продължиш напред.

не се задълбочавай в себе си чак толкова много, излез от 9-те кръга на ада и виж света е хубав.
поздрави
Аморе
Аватар
Планетен наблюдател
Планетен наблюдател
МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2008 1:14 am
Amore написа:здравей
ще трябва да научиш урока за от съвпада на слънзето с плутон и тогава да мислиш напред. имаш да разкриваш тайни и когато усдпееш да предолееш плутон да бъде креативен за теб, да стъпиш на новата основа, тогава ще можеш да продължиш напред.

плутон дава сила, но и руши, ако не са качествени смеските с които забъркваш ежедневието.
труден е за осмисляне този аспект и вярвам че ти имаш сили да го направиш, защото луната ти в телез е земна и много реална. солар не съм гледала, но по карта имаш слънце в съвпъд с плутон, това е загуба да близък човек дали е родител или възрастен настойник това не зная, но с тази липса трябва да се справиш за да продължиш напред.

не се задълбочавай в себе си чак толкова много, излез от 9-те кръга на ада и виж света е хубав.
поздрави
Аморе

Ами благодаря,наистина,че отдели въобще време и се изказваш. Оценявам го,не заради нужното внимание,а заради информацията. На мен проблема фактически си остава Сатурн, Плутон лека полека го приемам,въпреки че ти не ми казваш конкретно какъв е проблема на Слънце съвпад Плутон...Освен,че е непръсканато пречистване и вечна трансформация,все несигурност,все хаос... И колкот да се опитвам да се организирам в един момет просто съм пак пометен...Не знам наистина какво е това и докога ще е така, само знам,че в един момент или то мене или аз него... Така че ако имая нещо практично за казване в случая,сподели - наистина не разбрах малко абстрактните ти обчснения за тайните,които аспекта крие clap А за солоара,когато си в добро настроение и ти се занимава,.. въпреки че е 'спешен' случай,..Ама после да не каже някой нещо и пак да съм погрешно разбран,... fish Хайде,доскоро!
† Raz♥rbladic Swan †
Следваща

Назад към Първи стъпки в Астрологията