НАТАЛА ИЛИ ПРОГРЕСИВНАТА КАРТА Е ПО ВАЖНА?

Форум за тези които за първи път се сблъскват с Астрологията. Какво е Слънце, Луна или Асцендент? Питайте, може би някой е свободен и има желание да ви отговори.

Модератор: site admin

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 2:23 am
СЛЪНЦЕ В ARIES ПРОГРЕСИРА В TAURUS ,
АСЦЕНДЕНТ LIBRA В SCORPIO .НА ФОНА НА ВСИЧКО ТОВА-ИЗНИКВА ВЪПРОСЪТ-"КАКВО СЪМ АЗ" В КРАЙНА СМЕТКА???
Последна промяна venera-mars21 на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Причина: ''
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Вто Фев 02, 2010 1:49 pm
Естествено, че е важна наталната карта,нали ви е рождена? Прогресиите имат отношение към промените в характера и в живота ви за годината. Нали не смятате, че ще ви се случи нещо по прогресия, без да е заложено в натала?!
Последна промяна kabala на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА РЕШИМИ,ДОРИ И "НЕРЕШИМИТЕ"!
Цитат
Аватар
Лунно затъмнен
МнениеПубликувано на: Пет Фев 05, 2010 11:27 am
Много често се чудя по този въпрос. Разбира се, че ако го няма в натала, нищо различно няма да донесе прогресията, а просто ще настъпи време за реализиране на заложеното. На мен ми е по-любопитно как на вътрешно ниво усещат хората прогресиите. Сякаш има нещо, което започва да се отличава в тяхното излъчване, в характер дори, проявите им, отношението към нещата ... не съм сигурна, но ако някой има наблюдения върху себе си да сподели. Макар, че съм по-склонна да смятам, че се усеща от страничните, хората около теб, отколкото основно от теб самия.
Аз в момента съм Асц Стрелец, а прогресивното ми Слънце е в Дева. ciao
Последна промяна ventolin на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2010 4:47 pm
Здравейте приятели,имам толкова въпроси,на които не намирам отговор!За да съм по конкретна-за предсказване на събития -на базата на прогресивната карта ли става това-например транзити към прогресивната карта ли се гледат или към наталната?При положение че картата се изменя т.е.прогресира,както се изменя и самият човек-моята логика ме навежда на мисълта че на базата на прогресивната карта и транзитите върху нея най точно може да се предвиди някакво събитие.НЯКОЙ МИСЛИ ЛИ КАТО МЕН.ЗАТОВА И ПОПИТАХ -КОЯ КАРТА Е ПО ВАЖНА В ПРЕДСКАЗАТЕЛНАТА АСТРОЛОГИЯ.И още нещо-това че слънце,асцендент и др.планети са ми преминали в друг знак-означава ли че вече имам от качествата и на новия знак-мненията които съм чела за това са адски противоречиви-моля ви за мнения по тези въпроси.
Последна промяна venera-mars21 на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2010 5:18 pm
Мисля си,че вие все още не сте навлязла в наталната астрология, за да минете в предсказателната.Така. Не би трябвало да има противоречия за предсказването. Значи...Транзитите нямат нищо общо с прогресиите,но една прогресия може да отключи бавен транзит. Когато предсказвате събитие, трябва да имате потвърждение от минимум три наична,т.е.дирекции,революция и транзити. Едното не може да изключи другото. Успоредно с това, ще гледате слънчевите и лунните затъмнения по дом или дали сключват някакъв аспект с орбис от 1 градус. Дори и да са в дом, в който няма планети, то те ще окажат влияние през годината. След като видите и затъмненията, погледнете новолунията и пълнолунията. При някои хора не може да се предвиди събитие по транзит или по революция. За това се правят времеви карти, за а видите активността на аспектите през определените месеци.Ако ви е удобно повече с прогресиите, тогава ги потвърдете с транзити. Вижте и дирекциите, като събитието ще е потвърдено при активност на куспида.
Цитат
Аватар
Звездоброец
Звездоброец
МнениеПубликувано на: Сря Фев 24, 2010 3:57 pm
ventolin,

Много често се чудя по този въпрос. Разбира се, че ако го няма в натала, нищо различно няма да донесе прогресията, а просто ще настъпи време за реализиране на заложеното.

не ми е съвсем ясно това с натала заложеното.....в моя имам една огнена планета(Уран в Стрелец), имам акцент на вода и земя, имам съвпад на Слънце и Марс и по прогресия се движат заедно(орбиса е по-малък отколкото в натала)....Слънце по прогресия на 29'33 Рак и Марс на 28'14 Марс.....освен това АСЦ ми в натал е Козирог, попрогресия Водолей.......

не съм сигурна, но ако някой има наблюдения върху себе си да сподели

от около една година и малко повече може би ..става нещо с мен....започвам да подлудявам, по принцип съм тих човек, не обичам да изпъквам, не обичам да съм сред много хора, предпочитам семейното и близкото обкръжение, страх ме е от промени.....
в момента всичко ми е с главата на долу....искам да се срещам с много хора, да ходя по различни места...искам да съм по-различен човек......усещам промяна...не само, че искам но и се променям......всичко това може да се дължи на прогресивните ми Слънце, Марс, АСЦ ...но тук идва въпросът със заложеното в натала....и за това другия възможен вариант за тази промяна е транзитиращия Плутон в опозиция на Слънцето ми....цялото ми същество иска промяна......сигурно е комбинирано.... chew

Освен това около мен хората го забелязват(най-близките ми, които ме познават най-добре)...на два пъти тази година имах така да се каже кризи....все едно бях съвсем друг човек и ме беше страх да не направя нещо, за което ще съжалявам после.....исках да изхвърля разни неща от живота си и да започна със съвсем нови и непознати(не ме беше страх)......но имах вътршно усещане да не правя такива драстични неща.....

stupid stupid
Последна промяна vanila на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Пон Мар 01, 2010 6:09 pm
venera-mars21 написа:Здравейте приятели,имам толкова въпроси,на които не намирам отговор!За да съм по конкретна-за предсказване на събития -на базата на прогресивната карта ли става това-например транзити към прогресивната карта ли се гледат или към наталната?При положение че картата се изменя т.е.прогресира,както се изменя и самият човек-моята логика ме навежда на мисълта че на базата на прогресивната карта и транзитите върху нея най точно може да се предвиди някакво събитие.НЯКОЙ МИСЛИ ЛИ КАТО МЕН.ЗАТОВА И ПОПИТАХ -КОЯ КАРТА Е ПО ВАЖНА В ПРЕДСКАЗАТЕЛНАТА АСТРОЛОГИЯ.И още нещо-това че слънце,асцендент и др.планети са ми преминали в друг знак-означава ли че вече имам от качествата и на новия знак-мненията които съм чела за това са адски противоречиви-моля ви за мнения по тези въпроси.

Мм ще споделя какво аз съм научила до тук (или поне мисля, че съм... smile3534 ) Наистина за предсказателните методи сякаш има малко информация, най-много ми харесва сайта на Пими (напиши в гугъл Пими и ще се появи)
Междудругото, наталната карта си е натална. Тя не се изменя. Прогресиите са си само предсказателен метод, така че не мисля че са по-важни и на мен даже ми се струва че транзитите са по-важни от прогресиите (или просто все още не съм имала важна прогресия, че да се убедя в силата им).
Начините на предсказание:
1) за транзитите - сякаш най-много се гледат аспектите транзит-натал; а също и преминаването на тежките планети(транзитните) - от Сатурн до Плутон - през рожденните ти домове. Понякога се взимат предвид и аспектите транзит-транзит и се гледа в кои натални домове ти попадат транзитните планети. Например настоящата квадратура на транзитните Сатурн и Плутон можеш да видиш в кои домове на натала ти се пада и ще имаш навярно проблеми свързани с тези домове.
2) прогресиите - нямам много личен опит върху тях; за сега обръщам внимание почти само на прогресивната Луна (която вече ми е в Скорпион) Май са важни аспектите прогресия-натал, а също и в кой дом и знак е прог. Луна.
3) Хорарите - лично на мен ми се виждат малко фалшименто работа smile3534 Нещо като картите таро. Но пък има хора които познават и по тях! Така че, не са за подценяване. Но наистина зависи от астролога.
4) Дирекции - тези още са ми тъмна Индия...

Надявам се да съм помогнала smile3525
Последна промяна elindress на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
If you can dream it, you can do it! ~Walt Disney
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Пон Мар 01, 2010 6:11 pm
Какви са тези нови ограничения на усмивките? Не мога да имам повече от 3 в мнение? :?... Пише ми "Мнението ви съдържа прекалено много усмивки!"
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Пон Мар 01, 2010 6:18 pm
Ехее... Какви пък са тези "революции"...тъкмо да реша, че съм научила нещо и се появява нещо ново... Нищо, поне е интересни :))
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Пон Мар 01, 2010 6:55 pm
интересно*
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Нед Мар 14, 2010 12:19 am
PRIVET NA VSI4KI.IMAM VAPROS KAM KABALA! PO KONKRETNO-bi li mi obqsnila podrobno-rodena sam na 21.03.1978g,BURGAS,20h25min.ARIES s ASC-LIBRA,ta Slanceto mi e progresiralo-na okolo 2 gradusa v TAURUS ve4e,a ascendenta mi e okolo 19 gradusa SCORPIO-tova kakvo ozna4ava?OVEN li sam ili TELEC-na koq zodiq ka4estvata sa mi prisa6ti-da vmetna samo 4e sam stanala po materialno orientirana i po pesteliva-tipi4no za TELECA???A ASC-progresiral v Scorpio-kakvo ozna4ava???VEZNI ILI SKORPION-KOI 4ERTI I KA4ESTVA PREOBLADAVAT-na natalnite ili na progresivnite zodii???
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Нед Мар 14, 2010 3:15 am
MOJE LI DA MI RAZJASNITE I ZA DIREKCIITE-KAKVO PREDSTAVLJAVAT I DOKOLKO SA VAJNI.
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Нед Мар 14, 2010 3:41 pm
Много ми е трудно,като пишете на латиница. Прогресията означава, че при асц.ви, например, се проявяват отенъци на прогресивния знак. При прогресиите са важни смяна на знаците на планетите, както и аспектите, които сключват към наталните. Не знам защо се счита,че транзитът е по-важен?! Това са инспирирани външни събития,независещи в картата. За да предскажете нещо по наталната карта, трябва да използвате поне 3 метода, за да потвърдите събитието. Например- слънчева революция, прогресии, транзити. На първо място се гледат дирекциите, после прогресиите. Дирекцията е подобно на прогресията, но тук вече 1 градус е равен на една година. Например, ако слънцето ви е в 20 градуса в дева, на 20 години ще е на 10 градуса във везни. Дирекциите са много показателни за събития, ако имат връзка с куспидата на домовете. Например: куспидата ви на 5 дом е в 5 градуса на стрелеца и ако на 20 години, луната ви прави съвпад с куспидата на този дом, то ще имате събитие по него. Разбира се, гледат се аспектите на луната по натал.Дали има аспект към този дом, тя какви други аспекти включва,куспидата на 5 дом на 20 години ще е на 25 градуса в стрелец.Тя прави ли някакви аспекти. След това потвърждаваме с прогресиите,като най-важна е Луната, като бързо движеща се- знак и дом,през който преминава. За 12 месеца може да сключва аспекти,така че се разглежда и по месеци. Във Вашия случай, слънцето,от преди 2 години е навлязло в теле,така че,към вашата импулсивна природа ще се добави и мисълта за трупане на средства и по-голяма сигурност там. Всичко е комплексно,така че ще трябва да се разглежда първо натала и после всичко останало. Няма по-важен метод от друг при предсказателната техника. При някои хора не действат транзитите, а при други събитията няма да се дадат от прогресията.
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Нед Мар 14, 2010 9:53 pm
БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ПОЯСНЕНИЯТА kabala и извинявай за латиницата-не се съобразих.А ако имаш желание и време -можеш ли да ме "обрисуваш"-според това,което виждаш ти в картата ми??? ,,,,
Цитат

Назад към Първи стъпки в Астрологията