5дом или 7дом е по-важен за ЛЮБОВТА???

Форум за тези които за първи път се сблъскват с Астрологията. Какво е Слънце, Луна или Асцендент? Питайте, може би някой е свободен и има желание да ви отговори.

Модератор: site admin

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Чет Мар 18, 2010 6:44 pm
И така въпросът ми е следният-5дом е домът на романтичните взаимоотношения,на сърдечните връзки-следователно според мен е по важен от 7дом,защото показва нашите влечения и любовни трепети-кой не иска да е влюбен?показва типа мъж/жена който ни привлича,а 7дом е партньорски взаимоотношения,сухи и скучни договори и т.н.За човек който никога не иска да сключва брак-какво значение придобива този 7 дом???А СЛЕДНИЯТ КОФТИ АСПЕКТ-венера в 7дом в телец-каре към сатурн 9дом лъв, и опозиция на венера към уран в 1дом скорпион???май никога няма да се омъжа???
Последна промяна venera-mars21 на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Причина: ''
Цитат
Аватар
Галактически стопаджия
МнениеПубликувано на: Пет Мар 19, 2010 12:52 pm
Е, ако не сте способна на нормални взаимоотношения, как ще работи тогава 5 дом?! За отношението към любовта,както и за всичко друго, отношение има цялата карта или по-точно космограмата - цялата картина на аспектите. Взаимоотношенията са скучни,само ако не сте в състояние да ги създадете. За да е стабилна една връзка, нали трябва да гледаме и 7 дом. Съвместното съжителство,също е по 7 дом. 5 дом е и дом на творчеството, на късмета и децата. Това,че имате каре, може да означава,че няма да е сключен официално един брак или съпругът ви ще има проблеми с роднините си
Последна промяна kabala на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА РЕШИМИ,ДОРИ И "НЕРЕШИМИТЕ"!
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Съб Май 08, 2010 9:48 pm
venera-mars21 написа:И така въпросът ми е следният-5дом е домът на романтичните взаимоотношения,на сърдечните връзки-следователно според мен е по важен от 7дом,защото показва нашите влечения и любовни трепети-кой не иска да е влюбен?показва типа мъж/жена който ни привлича,а 7дом е партньорски взаимоотношения,сухи и скучни договори и т.н.За човек който никога не иска да сключва брак-какво значение придобива този 7 дом???А СЛЕДНИЯТ КОФТИ АСПЕКТ-венера в 7дом в телец-каре към сатурн 9дом лъв, и опозиция на венера към уран в 1дом скорпион???май никога няма да се омъжа???

Може ли да си постнеш картата или да си дадеш данните :)
Според мен и двата дома са важни. 7ми дом не е само договори и скучни взаимоотношения. Все пак е дом на Венера и Везни, които са свързани с изкуствата и комуникацията. 5ти дом е свързан с искрените чувства, но мисля че за да можеш да споделяш тези чувства с партньора си и да комуникираш с него(нея) трябва да е замесен и 7ми дом. Това е въздушен дом, символизира идеалния за теб партньор като човек с когото да си комуникираш, да обменяш идеи, а не да сключваш договори Sorriso
Последна промяна elindress на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
If you can dream it, you can do it! ~Walt Disney
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Съб Май 08, 2010 9:51 pm
Защо да не се омъжиш? Венера в Телец и в 7ми дом се води много хубаво разположение ,,
Може би този Уран в 1ви дом ти създава малко неприятности; в комплект с асцендента скорпион ти създава желание за постоянни вълнения във връзката и отдръпване от традиционното, а може би и страх от обвързване (но кой не го е страх от това нещо?). Пък и тъй като е в 1ви дом, е част от личността ти(Самият факт, че определяш обикновените партньорски взаимоотношения като сухи и скучни говори за повече Водолейско отношение към любовта, от колкото някакво друго.) Но трябва да се види и къде ти е слънцето и луната, пък и цялата карта, за да се говори.
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Нед Май 09, 2010 11:39 am
elindress написа:Защо да не се омъжиш? Венера в Телец и в 7ми дом се води много хубаво разположение ,,
Може би този Уран в 1ви дом ти създава малко неприятности; в комплект с асцендента скорпион ти създава желание за постоянни вълнения във връзката и отдръпване от традиционното, а може би и страх от обвързване (но кой не го е страх от това нещо?).

има ли аспект между венера и уран? това е много коварно положение независимо кои домове засяга. непрекъснато ще търси нови "хоризонти". а по принцип показва интерес към хора от друга религия, нещо различно, неконвенционално, а пък секса не е от най-нормалните, но тук ще се наложи да видим и марс и плутон.
тоест девойката ще е привлечена от нещо различно, нещо странно, нещо далечно и няма да й пука, че говорят различни езици.
Последна промяна Amore на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Нед Май 09, 2010 1:14 pm
Видях, че си е дала данните в една друга тема и качих картата :) Надявам се да не възрази.

http://195.149.248.189:8080/2010-05-09/cd09325fe022982a3b4f35712d8b15e7_748x1102.jpg
Цитат
Аватар
Вълшебник
Вълшебник
МнениеПубликувано на: Нед Май 09, 2010 1:20 pm
venera-mars21 написа:PRIVET NA VSI4KI.IMAM VAPROS KAM KABALA! PO KONKRETNO-bi li mi obqsnila podrobno-rodena sam na 21.03.1978g,BURGAS,20h25min.ARIES s ASC-LIBRA,ta Slanceto mi e progresiralo-na okolo 2 gradusa v TAURUS ve4e,a ascendenta mi e okolo 19 gradusa SCORPIO-tova kakvo ozna4ava?OVEN li sam ili TELEC-na koq zodiq ka4estvata sa mi prisa6ti-da vmetna samo 4e sam stanala po materialno orientirana i po pesteliva-tipi4no za TELECA???A ASC-progresiral v Scorpio-kakvo ozna4ava???VEZNI ILI SKORPION-KOI 4ERTI I KA4ESTVA PREOBLADAVAT-na natalnite ili na progresivnite zodii???

Странно, това е съвсем различна карта. венера не е в 7ми...
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Нед Май 09, 2010 3:31 pm
elindress написа:Странно, това е съвсем различна карта. венера не е в 7ми...

не стига, че венера не е в 7-ми а в 6-ти дом, има и още обърквания. Явно трябва да се започне от начало - 1 дом, 2-дом и т.н. после ще мислим за любовта.
Не не шега, тази девойка би трябвало да пее много яко. Неотразим глас и талант в областта на музиката и много жалко, ако не го е развила. После цял живот ще се опитва да си намери мясно, но ще й е доста трудно. Ще чакам включване с точни данни, точна карта!!!
Последна промяна Amore на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат

Назад към Първи стъпки в Астрологията