Калоян Петров не е астролог

Тук ще събираме книгите, линковете, ще споделяме кой с каква програма работи. астрологичен софт, уиндоус, линкус и др. Интересни събития в областта на Астрологията.
Лекции, семинари, събития. Всеки може да публикува информация за Астрологични новини.

Модератор: site admin

Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Вто Дек 20, 2011 2:16 pm
07 ФЕВРУАРИ 2011, ПОНЕДЕЛНИК

Д-р Калоян Петров – Остап Бендер или обикновен лъжец и дребен мошеник - Част VIII

Уважаеми читатели, дойде и Видовден! Ще ви цитирам няколко откъса от автобиографията и едно друго творение на Великия Комбинатор д-р Калоян Петров-Сергей Илиев:

„Дипломата ми по астрология, доктората по история и висшето образование по история и журналистика са на разположение на всеки в школата. Регистриран съм като свободна професия с Булстат именно на базата на дипломата. Само с лична карта не става. Школата съществува и работи съвсем законно.
Преподавам астрология с благодарност към хората, които ми дадоха основата на това древно знание
– към любимия ми вуйчо Тодор, чийто книги ме подтикнаха да надзърна за първи път в този свят;
– към доц.А.Георгиев, с когото започнах сериозното изследване;
– към моите преподаватели от английския Faculty Of Astrological Studies - дипломата ми от това учебно заведение за мен е ценен спомен от прекрасното време на структуриране на познанието.”

„В своето израстване д-р Петров стига до осъзнаването на нуждата от системно астрологическо образование и полага големи усилия да бъде приет в един от най-старите и авторитетни колежи по астрология в Европа Faculty of Astrological Studies - London. Обучението е 6-годишно, но той е приет направо за 4-годишния диплома-курс, защото покрива изискванията за първите две години с изпит. Мой tutor беше Jeane Elliot, с която често имахме сблъсъци и различни гледни точки, но в крайна сметка съм й благодарен за общата ни работа, спомня си той.”

А сега ще приложа запитването ми до Faculty of Astrological Studies – London и съответно отговорът на Carole Taylor-President & Director of Studies Faculty of Astrological Studies:

“Dear George,

Thank you for your email. I can confirm that the letter did originate from
the Faculty of Astrological Studies, signed by me. We have checked our
Diploma records under the name of Kaloyan Petrov and Sergei Tankov Iliev,
and there is no such person listed - unless he also has a third name which
we don't know about, Dr Petrov does not appear to have the Faculty's
Diploma.

I have not so far had a reply from Dr Petrov - I hope he will respond soon.

Yours sincerely,
Carole Taylor

President & Director of Studies
Faculty of Astrological Studies
www.astrology.org.uk
carole.taylor@astrology.org.uk

-----Original Message-----
From: George Stoyanov
Sent: 06 February 2011 09:48
To: info@astrology.org.uk
Subject: Tim: Check

This is an enquiry e-mail via http://www.astrology.org.uk from:
George Stoyanov < >

Dear Sirs, can you please confirm the authentity of this e-mail send by you.

"The Faculty of Astrological Studies
BCM Box 7470
London WC1N 3 XX
www.astrology.org.uk
info@astrology.org.uk

Dr Kaloyan Petrov
13 Lozenets
Str Midzhur 13
Sofia
Bulgaria
31st January 2011

Dear Dr Petrov,
It has come to our attention that, on your personal website, you describe
yourself as holding
a Diploma from the Faculty of Astrological Studies.
Here is a translation of your biography from the website of your 'School of
Psychological
Astrology' - http://www.svetlinavastrology.com/
Kaloyan Petrov is a graduate of one of the oldest and most prestigious
Colleges in Astrology in Europe: Faculty of Astrological Studies - London.
He teaches astrology in Sofia since 1996. Graduated Sofia University Kliment
Ohridski, majoring in History and a doctorate there again in 1998.

In addition, here is a translation of the wording used in your autobiography
and on the
forum of your website:
To my teachers from the English Faculty of Astrological Studies - my diploma
from this school for me is a valuable reminder of the wonderful time of the
structuring of knowledge.
0;>O= 5B@>2 Kaloyan Petrov

We have checked our list of Diploma holders and we have no record that you
are a graduate of the Faculty of Astrological Studies.

The Faculty's Diploma is a qualification which is highly regarded in the
astrological world,
involving several years of dedicated study and the passing of a number of
challenging
examinations. I am sure you will appreciate that it is highly unethical to
state in your publicity material that you have gained this qualification,
when in fact this is not the case.

We make every effort to preserve the status of our Diploma, as a way of
maintaining both the
reputation of the Faculty as a place of astrological excellence and the
educational
achievements of our graduates. It is with this in mind that I am writing to
request that you
remove (from your website, forum and any other literature or publicity
material) any
mention of 'graduating' from the Faculty or holding our Diploma.

We would also prefer that, in the context of listing your training or
qualifications on any
website or literature where you promote yourself as a professional
astrologer, you do not
state that you studied at the Faculty, since it is misleading to your
clients and students to
imply that you have gained the Faculty's professional endorsement.

I would be grateful if you would acknowledge receipt of this letter and your
intention to take
the requested action.

Yours sincerely,
Carole Taylor, DFAstrolS
President & Director of Studies "

Also I would like to have in mind that Kaloyan Petrov is a pseudonym used by
this man. Can you check your records for a diploma with his real name Sergei
Tankov Iliev?
The reason for my inquiry is that this man states everywhere in the net that
he has graduated your famous faculty and I would like to show the truth.

Thank you in advance.

Best regards”

За тези които не владеят английски, както и за самият Калоян Петров ще направя един съвсем кратък превод-„Ние проверихме архива и там не съществува диплома на името на Калоян Петров или Сергей Танков Илиев.” А също така най-учтиво го молят да премахне от сайта, форума, автобиографията си и т. н. всякакво споменаване, че се е дипломирал в този реномиран факултет. И накрая, от факултета все още очакват отговорите на любезния им мейл, д-р Петров. Ако имате проблем с английския ще ви помогна.
Та какво излиза г-н Илиев, вие сте най-обикновен лъжец и дребен мошеник. Много ми е интересно този документ, който представяте за диплома обикновен фалшификат ли е или просто някакво листче, чието съдържание никой не си е направил труда да прочете. А тогава излиза,че и регистрацията ви като свободна професия с Булстат също е фалшива. Впрочем защо ли не се учудвам? Нека само спомена още два факта от „научната” ви кариера. Как сте били приет да следвате история? Ами кандидатствали сте с „отслужилите” кандидат-студенти, където за да ви приемат е било достатъчно да изкарате тройки на приемните изпити, а после както знаем, който не беше приет, той не се е дипломирал. А как сте защитили дисертация при положение, че едната рецензия ви е била отрицателна? Французите казват “cherchez la Femme”? Отново жена от комисията ви е спасила, нали?
И въобще уважаеми читатели, някой вярва ли още и на една приказка писана в автобиографията му? На баснята за това как и защо си е сменил името? Как и защо се е оженил за втората си жена, с която сигурен съм също е имал отлична синастрия? Да не говорим за историята с третата му партньорка-о sancta simplicitas.
Но пък 10 години да размяташ фалшива диплома, с която да регистрираш даже школа-на това и Калина Илиева ще му завиди, все пак нейния номер трая само 1 година. Ако се вгледате в двамата ще откриете интересни прилики- и двамата не работят това, за което са учили, но пък изпозват фалшиви дипломи за да работят това, с което могат да изкарват повече пари и напреднат повече в кариерата. Но аз вече засегнах темата защо лицето Сергей Илиев си е сменило специалността в една от предишните части.
Уважаеми ученици на д-р Калоян Петров, чудно ми е как ли той сега ви обяснява за пореден път, че всичко това са клевети, писани от една настояща съпруга и един бивш съпруг. Да ама Carole Taylor-President & Director of Studies Faculty of Astrological Studies действително съществува и вие също можете да направите справка и да й пишете. А дали г-н Илиев още разказва за споровете си на "есперанто" с неговия tuitor - Jeane Elliot? И как е взел 6 годишен курс за 4 години? И въобще тази боза, която ви преподава дали не е само плод на развинтената му фантазия? Ами то всеки може да прочете няколко книги, да направи една компилация и да почне да учителства. Защото ако се замислите той няма диплома за нищо от това, което ви преподава-нито по философия, нито по психология, нито даже по астрология. Защо ли си мисля, че в такъв случай и школата му с претенциозното име едва ли е законна? А ако школата е незаконна, за какво ли служат сертификатите, които издава? Имаше няколко такива университета. Какво ли ще кажат компетентните държавни органи?
А на вас г-н Илиев ще ви кажа, че все пак сте твърде далече от нивото на Великия комбинатор Остап Бендер. По-добре започнете работа като врачка, правейки хороскопи на заблудени жени. Гарантирам ви, че такива винаги ще има.

p.s. И аз като Carole Taylor все още чакам отговорите на Ангелин, Деси, Данис, Лукреция, Румяна и всички останали пламенни защитници на Сергей Илиев, ако все още са останали такива.
Публикувано от Joss Beaumont в 15:47
Изпращане по имейл
Публикувайте в блога си!
Споделяне в Twitter
Споделяне във Facebook
62 коментара:
Hronos каза...
Според мен англичаните също са "озлобени хора", а защо не и "злостни клеветници". Само някой полусляп архивар с рогови очила не е търсил прлежно дипломата из потъналите във вековна прах рафтове на школата или пък не дай си Боже гладните лондонски плъхове да са я изяли. После върви доказвай, че нямаш сестра...

http://cockwoods.blogspot.com/2011/02/viii.html
Последна промяна Amore на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Причина: ''
Цитат

Назад към Книги, линкове, софтуер, хардуер. Астрологични новини.