Интересна натална карта. Молба за помощ при тълкуването !!!

За Теоретици. Как учите, как правите прогнози, как се справяте с текущите транзити, прогресии, дирекции, възвръщания и т.н.

Модератор: site admin

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 5:18 am
Здравейте ! От няколко месеца чета астрологична литература и съумявам вече да тълкувам други натални карти, но все още не мога да изтълкувам моята.
В други натални карти срещах само част от нещата, които има в моята и то всичко на куп. Имам трудности с долуизброените неща.

Горещо моля за помощ в тълкуването на тази натална карта. Смятам, че ще е истинско предизвикателство за всеки, занимаващ се с Астрология.
Прилагам наталната си карта в линкът по- долу, както и данни, aко имате проблеми с отварянето на снимката:

http://imageshack.us/f/189/natalchartik.jpg/
Иван, 15.02.1990год, гр. Казанлък, 4.00ч. AM, Водолей, асц- Стрелец, Луна- везни

Срещам проблеми при тълкуването още при определянето на Доминантата.
Ползвам тези правила: Съществуват различни методи за определяне на планетата-доминанта:
- Планети във връзка с ъглите;
- Планети в елевация: “в елевация” се намира онази планета в радикса, която е най-близо до МС;
- Планети в собствен знак (на трон);
- Планета-синглетон (онази, която се намира срещу струпване на планети в едната полусфера, т.е. отсреща или някак си “откъсната” от мнозинството);
- Планети, които се намират в първата половина на кардинален (ъглов) дом;
- Планети в съединение с купсида на дом.
, но както се вижда в моята карта има няколко от гореизброените възможни доминанти, а именно:

Луна в съвпад с МЦ.
Юпитер- синглетон- сам в полуокръжността от 4 до 9 дом, в опозиция с АСЦ, който е неговият Стрелец.
Сатурн в 2 съвпада и част от Стелиума и на Трон в интерсептирания козирог.
Плутон на Трон в Скорпион в 11 дом.
Голям тригон- слънце( 2дом водол) в тригон с луна( 10 дом, везн), луна с юпитер(7 дом , интерсепт рак), юпитер със слънце.
1 дом не само има интерсептиран знак (връх Стрелец инт зн: Коз. и край: Водолей, което ми е и слънчевия знак), но и 6 планети Уран, Марс, Нептун, Сатурн, Венера и Меркурий

Моля за помощ при определянето на доминанта.
При тълкуването на този Стелиум в 1 дом.
Влиянието на Луната във везни и в 10 дом, в съвпад с МЦ
И влиянието на Юпитер при това му положение.

Както и за коментари, по всичко, което ви е направило впечатление по тази натална карта. ->

Ще разкажа малко за себе си, защото вярвам, че без социална картина, само със суха Астро материя е адски трудно за тълкуване.

Израстнал съм в пълна свобода. Родителите ми са разведени и двамата в чужбина от ранното ми детство.
Винаги съм си бил най- големия възпитател, а родителите са ми давали нужните финанси да се занимавам с каквото реша.
Обичам математиката, шаха (11 години състезател на републиканско ниво), спорта (3 години бокс и Таекондо), в момента уча за строителен инженер ССС- УАСГ 3 курс и когато се концентрирам върху това съм добър, но трудно се концентрирам върху 1 нещо, а в момента нещото е студентско самоуправление:
Председател съм на Студентски Съвет при УАСГ за момента, както и съм член на Националното Представителство на Студ съвети, където съм в Контролен Съвет.
Отдават ми се добре контактите с хора. Доста често ми харесва да съм посредник (мост) между хората, които не полагат усилия да разберат един, друг.
Прилагам това и в търговията и съумявам да изкарвам по някой лев от което.
Определено съм обективен човек и мога да разбирам и отсрещните гледни точки, дори и да не са мои.
Към близките си обаче може и да съм субективен и да прощавам и правя неща от любов към тях въпреки, че съзнавам, че са обективно нередни.
Обичам също така и философията, окултните науки, размишленията по екзистенциални въпроси, да чета книги( предимно фантастика, езотерична литература, поучителни неща etc).
Обичам изкуствата, рисувам прилично, но не са най- голямата ми сила.
По- скоро обичам да изобретявам. Постоянно си правя някакви джаджи с различна функционална цел, просто защото се сещам, че нещо може да бъде сглобено и да обслужва дадена нужда.
Външен вид: 170см, 62кг, нормално телосложение, Сини очи, правилен нос, усмивка с формата на лък, различни уши( това не го забелязват мн хора ), бенка там, където индийците си рисуват
Момичетата ме възприемат, като чаровно момче и не се оплаквам от контакти с отсрещния пол, но никога не съм имал дълга връзка и в интерес на истината имам чувството, че ако не изглеждах така, нямаше да е така, защото, рядко проявявам инициатива и съм по- скоро пасивен. Твърде взискателен съм, имам очаквания и съм ,,сложен" за повечето момичета, които срещам.
В усмивката си съм лъчезарен, в яростта си дори грозно отвратителен.
Не съм боледувал сериозно никога и не съм си чупил нищо.

Мисля, че това е достатъчно. ГОРЕЩО Благодаря на всички, които ми помогнат да разтълкувам наталната си карта.
Последна промяна Williamkane на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Причина: ''
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 11:55 am
Здравей! С толкова планети в 1-ви дом със сигурност обичаш да занимаваш хората със себе си, а и да си в центъра на вниманието, на събитията, новините.
Силен 2-ри дом, което говори за финансова независимост. Аспектите не се виждат добре, но ей така на пръв поглед мога да ти кажа, че най-силна планета в хороскопа ти е Сатурн.
Големите промени в живота ти едва сега започват. След сатурновото завръщане нищо няма да е същото. Готов ли си за това?
Ако има неща, които си отлагал по някакви причини тогава просто ще трябва да се взимат решения. 2015г. е ключова. После всичко ще е различно. Вероятно и ще пътуваш и ти, а може би дори ще заживееш зад граница.
Сега времето е за учене, учи каквото можеш, слагай в джоба всички възможни дипломи и най-вече езици. Не закъснявай...с учене, натрупване на знания, но само полезни.
Поздрави:))
Последна промяна Amore на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Нед Мар 18, 2012 3:56 pm
Благодаря много за отговорът ти.
Мисля, че съм готов и дори в живота ми това ми е водещата сила.
Нямам търпение за новите неща.
Ако се хубави- се радвам, ако са трудни- са казуси и ми е интересно.
В ученето съм добър. Мога да уча от живота, от книгите, в университета, но трудно завършвам нещо. Лесно го започвам, избутвам го до някъде, но трудно го завеждам до край.

А за Сатурн- разбирам защо ми казваш, че е силен, но и Луната в този голям тригон със Слънцето и Юпитер, и съвпад с МЦ, както и Юпитер- сам между 4 и 9 дом (Синглетон) и в Опозиция с неговия Стрелец на АСЦ, според мен и те влияят не по- малко от Сатурн в Наталната ми карта...
За това написах, че не мога да определя доминантата си.
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Пон Мар 19, 2012 2:27 pm
Аз разбирам, че ти е трудно с довършването на започнати неща-проекти, идеи...Скача умът ти от едно на друго и не случайно, написах да учиш и да трупаш знание, което означава да започнеш едно нещо от начало и да видиш края му. Много е важно, защото ако не успееш да промениш това нетърпение, което имаш, ще ти изиграе лоша шега.
В зодия водолей има велики хора, успешни - Стоичков, Бербатов, Шакира, Вяра Анкова...хора в центъра на вниманието, хора които обаче имат един пробем - да задържат интереса си към една тема.
Има хиляди други водолей, които само мечтаят за пробив, но понеже са добри в много сфери, не успяват да съсредоточат вниманието си върху една и така си минава живота им.

От друга страна доминантата е Сатурн. Написах го за да те улесня в търсенето. :) Успех по пътя на познанието!
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Чет Мар 22, 2012 12:34 am
Благодаря ! :))
Цитат

Астро-приятел
Астро-приятел
МнениеПубликувано на: Вто Апр 14, 2015 3:53 pm
Zdraveite mnogo iskam nqkoi da mi pomogne sas razchitaneto na moqta natalna karta hes !!!Imam vezni vav 2 dom no nikakva planeta!!!
Последна промяна oly на Чет Яну 01, 1970 3:00 am, променена общо 0 пъти
Цитат
Аватар
Мандира - каран
МнениеПубликувано на: Съб Апр 25, 2015 12:15 am
oly написа:Zdraveite mnogo iskam nqkoi da mi pomogne sas razchitaneto na moqta natalna karta hes !!!Imam vezni vav 2 dom no nikakva planeta!!!

Здравей Оли, в твоята натална карта те е притеснил 2-ри дом или само там няма планета?
пп. Моля пиши на кирилица Gigi
Цитат

Назад към Астрология